מלי זילברמן - עדי אור, תכשיטים של אור וצבע
גרה ויוצרת ברמת ישי
לפני כ-12 שנה התחלתי לעצב תכשיטים, כתחביב, כאשר מנחים אותי האהבה לצבע, לשקיפות ולמרקם של חרוזים ואבנים. המגורים בעבר בהר הכרמל הירוק וכיום בעמק יזרעאל שלמרגלותיו וכן המשיכה לתרבויות עתיקות שמחוברות לטבע ביום-יום היו ועודם ההשראה שלי. היא השתקפה בציורי המים שלי כילדה, כגרפיקאית מאוחר יותר והיום כמעצבת תכשיטים. אני שוזרת את יצירותי מאבני חן, קריסטלים, אלמנטים מתכתיים וחרוזי זכוכית, קרמיקה ועץ משולבים זה בזה בטכניקות מגוונות ורבות. האספנית שבי מבטיחה שבמגירות שולחני חרוזים/אבנים מיוחדים ממתינים למוזה שתדחוף אותי "לצייר" תכשיט/סיפור- עולם של קסם בתלת-ממד.

התכשיט אותו אני מעצבת באהבה רבה משקף את מי שאני, אך לעיתים נדרש לשנותו עבור האישה שתענוד אותו. כל אישה באה עם החלומות שלה, האפקט שהיא רוצה להשיג והאמירה הפרטית שלה. כל אלו בשילוב מבנה הגוף והבגד שנרכש, מנחים אותי בתהליך ההתאמה האישית של היצירה שלי, לזו שממולי. בסופו של התהליך מי שתענוד את התכשיט, תרגיש שהיא יפה, נשית ומיוחדת.
לפני מס' שנים הבנתי שליצירה בקבוצה יש העצמה וקסם משלה ושאני רוצה לחלוק את האהבה שלי לתכשיטנות עם עוד אנשים. הצעד המתבקש הביא אותי לעבור קורס "מוסמכת הדרכה בתכשיטנות" באקדמיה של "חרוז כזה" בת"א.

כיום, כאשר תשוקתי ליצירה הפכה מתחביב לעיסוק מרכזי, אני מחלקת את זמני בין היצירה האישית שלי לבין הדרכה של ילדות, נערות ונשים בשזירת חרוזים ובחיפוש אחרי האמירה האישית שלהן. מסע הגילוי העצמי של תלמידותי מפעים ומשובב כל פעם מחדש, מאיר וצובע את חיי.
Tivonet